ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Прийом громадян: обговорюються актуальні аспекти медичної реформи Версія для друку
31.01.2019 00:00

ImageЗ 28 січня 2019 року, з метою роз’яснення та обговорення основних питань проведення медичної реформи,  розпочалися зустрічі керівників району та головного лікаря КНП«ЦПМСД»  з жителями населених пунктів Конотопського району.

Голова районної ради Анатолій Боярчук, голова райдержадміністрації Микола Горбенко, головний лікар КНП «ЦПМСД» Конотопської районної ради Анатолій Маняк  вже поспілкувалися з жителями сіл Малий Самбір, Соснівка, Шаповалівка, Дептівка, Великий Самбір, Шевченкове, Грузьке, Землянка, В’язове. На часі зустрічі відбулись в селах Кошари, Михайло-Ганнівка, Пекарі, Юрівка.

Одним із головних було питання підписання декларацій про вибір лікаря в електронній системі охорони здоров’я. Це, в першу чергу, важливо для сільських жителів, адже лікар після підписання декларації бере на себе відповідальність за здоров’я пацієнта і безпосередньо вирішує не тільки основні аспекти його лікування, а й виписує направлення  на огляд до лікарів вузького профілю, лікарняні, пільгові рецепти.  

З липня 2019 почне діяти програма «Безкоштовна діагностика», в яку ввійдуть понад 50 медичних послуг — аналізів, інструментальних досліджень (рентгени, УЗД та інші) і послуг вузькопрофільних спеціалістів. Ці медичні послуги на 100% оплатить Національна служба здоров’я. Послуги можна буде безоплатно отримати тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Пацієнт може сам обрати медзаклад, у якому отримуватиме медичні послуги за даною програмою.

Враховуючи те, що у 2019 році для закладів первинної медичної допомоги вже не передбачена державна  медична субвенція, тож єдиним варіантом отримання державних коштів є укладання договорів з НСЗУ. Медзаклади первинної допомоги району вже співпрацюють з Національною службою здоров‘я України, та ще у 2018 році перейшли на нову модель фінансування.

Малоприємним моментом медичної реформи є те, що багато ФАПів і ФП в районі могли б бути закриті. Але районна влада спільно з сільськими радами зробили все можливе, щоб цього не сталось та зберегли всю мережу медичних закладів. Крім того, за ініціативи керівництва  району планується придбання пересувного фельдшерсько-акушерського пункту з сучасним обладнанням, що буде обслуговувати жителів сіл, де відсутні медичні заклади.

«Ми опікуємося тим, щоб сільське населення отримувало якісні медичні послуги», - зазначили в ході зустрічі керівники Конотопського району. Свідченням цього є не тільки проведення ремонтів медичних закладів району, але й придбання сучасного обладнання як для районного КНП «ЦПМСД», так і для КНП Конотопської міської ради «Конотопська центральна районна лікарня імені академіка Михайла Давидова». В планах -  забезпечення амбулаторій  та фельдшерсько-акушерських пунктів району сучасними медичними приладами, щоб на первинному рівні хворому було встановлено точний діагноз. Це і сучасні аналізатори крові, сечі, і електрокардіографи, УЗД-обладнання, лабораторна екстра діагностика.

Цікавились жителі населених пунктів і отриманням направлень до спеціалістів вторинної ланки. Людям було роз’яснено, що такі направлення вони можуть отримати як у свого сімейного лікаря, так і безпосередньо в ЦРЛ на 2 поверсі в 23 кабінеті в сімейного лікаря.

Актуальним було питання щодо видачі листів непрацездатності. Лікарняний має право відкрити не тільки сімейний лікар, а й фельдшер, це особливо актуально для жителів невеликих населених пунктів, але через 3 дні він обов’язково повинен проконсультуватись з сімейним лікарем, який або скорегує лікування і продовжить лікарняний лист, або закриє його.

Перебуває в стадії реформування й мережа надання екстреної медичної допомоги. Створено єдину диспетчерську службу, центр якої знаходиться в м.Суми, і звідти диспетчер направляє до хворого найближчу машину швидкої, але тільки на ті виклики, що становлять загрозу життю людини. Це – втрата свідомості, гостра серцева біль, гіпертонічний криз, гостре порушення дихання, висока температура, електричні ураження, ДТП, кровотеча, гостре порушення мозкового кровообігу тощо. В інших випадках потрібно звертатись до свого сімейного лікаря.

Як і раніше, всі послуги первинної ланки медицини для населення є безкоштовними.

Також жителів у ході зустрічі цікавили питання налагодження механізму видачі ліків чорнобильцям за пільговими рецептами.  Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, астмою та діабетом II типу вже сьогодні можуть отримати медпрепарати за програмою «Доступні ліки». Жителі Дептівки та Шевченкового підняли питання про функціонування аптечних закладів на території їх населених пунктів.

Керівники району акцентували увагу, наскільки важливою є система охорони здоров’я для розвитку країни. Нині в медичній галузі  є багато  актуальних питань, які потребують вирішення. На рівні району таки зустрічі  влади з населенням сприяють  своєчасному виявленню проблемних аспектів в медичній сфері та пошуку спільних рішень, які дозволять відчутно поліпшити  якість надання  медичних послуг жителям району.

Надалі зустрічі  представників районної влади, медичної галузі з жителями Конотопського району, зокрема і Дубов’язівської ОТГ будуть продовжуватись протягом лютого поточного року за узгодженим графіком.

Image

Image

Image

Image 

Останнє оновлення ( 31.01.2019 14:32 )
 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«Серпень 2019 
ПВСЧПСН
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100