ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Юстиція інформує Версія для друку
05.11.2018 00:00

ImageЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: ІНФОРМУЄМО ПЕДАГОГІЧНІ КОЛЕКТИВИ ЯК ПРОТИДІЯТИ БУЛІНГУ

Фахівці юстиції Сумщини взяли участь у нараді педагогічного колективу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка, де інформували про роботу щодо протидії булінгу.

Вчителям розповіли, які типові риси мають особи, схильні ставати агресорами та жертвами булінгу, як їх виявити, як відслідкувати прояви булінгу та як діяти, щоб його припинити. Проінформували про форми булінгу та правові наслідки, які можуть бути, коли насильство призводить до правопорушення.

Поговорили й про причини того, чому діти стають агресорами. Серед причин може бути бажання звернути на себе увагу, мати авторитет серед однолітків, потерпання від насильства у власній сім’ї, психологічна схильність до агресії, нездатність контролювати свій гнів, в окремих випадках – самозахист, побоювання стати жертвою булінгу з боку інших. Виправити таку поведінку дитини одному вчителю не під силу, це тривала наполеглива спільна робота з батьками, а в деяких випадках із залученням психолога.

Обраний шлях співпраці з педагогічними колективами – це ефективне поширення інформації, додаткові правові знання, що повинно допомогти у боротьбі з негативним явищем булінгу.

***

СТУДЕНТИ ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ОФІСОМ «OPEN SPACE»

Юстиція Сумщини активно співпрацює з вищими навчальними закладами, які здійснюють підготовку за юридичними спеціальностями. Ознайомчі візити до органів юстиції – одна з форм партнерства.

Студенти Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ завітали до нового офісу європейського зразка «Open Space». Студенти мали можливість спробувати себе у ролі клієнтів офісу,  що надає послуги у сфері державної реєстрації. Студенти були вражені рівнем організації надання послуг, зручностями, що їх відчувають громадяни, які звертаються.

Молоді люди з захопленням оглянули урочисту залу, в якій відбувається реєстрація шлюбів та зацікавилися сервісом Мін'юсту «Шлюб за добу». Студенти другого курсу, які вивчають сімейне право з цікавістю ознайомилися з актами цивільного стану та оглянули зразок свідоцтва про шлюб. Також цікавилися статистикою шлюбів та розлучень, запитували, де можна зареєструвати шлюб, куди подати заяву та як відбувається подача електронних заяв.

Майбутні юристи отримали відповіді на всі запитання та зацікавилися роботою в органах юстиції.

***

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ПРОІНФОРМУВАЛА ТУРИСТИЧНІ АГЕНТСТВА ЩОДО ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН

 

Новації закону #ЧужихДітейНеБуває, які вже реально працюють, захищаючи права юних громадян, торкнулися не тільки фінансового забезпечення, а й інших важливих аспектів батьківства. Зокрема, внесено зміни й у правила виїзду дітей за кордон з одним із батьків.

Саме про це фахівці обласної юстиції проінформували працівників туристичних агентств міста Суми.

Чіткі пункти законодавства, конкретні запитання – правова інформація зацікавила менеджерів туризму, адже їхня обізнаність – важлива риса професійності.

Допоможуть знайти відповіді на всі запитання щодо виїзду дітей за кордон з одним із батьків інформаційні буклети, які відтепер є в туристичних офісах.

***

 

КОЛИСЬ ВЕЛИКЕ КОХАННЯ

ЗАКІНЧИЛОСЬ РОЗПОДІЛОМ МАЙНА

На жаль, не всі пари живуть довго і щасливо все своє життя, інколи доводиться пройти через розлучення і розподіл майна. І не завжди чоловік і дружина витримують цей іспит. Буває й так, що колись кохана людина може стати ворогом номер один.

На Конотопщині виник спір між подружжям при розподілі спільно нажитого майна. Навіть рішення суду не стало переконливим аргументом для чоловіка, щоб все ж сплатити колишній дружині грошову компенсацію за надлишково отримане майно. Тільки застосування державними виконавцями до боржника арешту рахунків та оголошення у розшук транспортних засобів, змусили його розпрощатися майже з 60 тисячами гривень та вирішити  довготривалий спір.

Важлива ознака правової держави – забезпечення фактичного виконання судового рішення. Юстиція Сумщини працює у цьому напрямі  і небажання деяких боржників не стане на заваді в його реалізації.

Закон – один для всіх!

***

ІНІЦІАТИВУ МІН`ЮСТУ ПО УПРОВАДЖЕННЮ НОТАРІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ДЛЯ СЕЛА ПІДТРИМУЮТЬ У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ

 

Важливий елемент втілення ініціатив Мін’юсту в життя – вивчення громадської думки, щоб прийняті рішення були співзвучними з думками громадян.

Фахівці обласної юстиції побували у Сумському районі для того, щоб вивчити позицію сільського населення щодо діяльності «Уповноважених осіб» Мін’юсту, які відповідно до законопроекту №9140 зможуть вчиняти такі нотаріальні дії як: оформлення спадщини, дарування та договорів довічного утримання, засвідчення вірності копій документів, а також видача свідоцтв про народження і смерть. Громадяни, з якими спілкувалися, давали однозначні відповіді: ініціатива актуальна, у разі її втілення в життя, багато людей будуть вдячними за те, що зможуть отримати нотаріальні послуги без поїздок у Суми, очікування в чергах, без зайвих фінансових витрат.

Отож, думка сільського населення звучить переконливо: селяни підтримують ініціативу, спрямовану на доступність нотаріальних послуг.

***

«ПРАВОВИЙ MESSAGEBOX» ЙДЕ ДО КОЖНОЇ ШКОЛИ

 

Щоб усі діти знали свої права та вміли їх захистити, до кожної сумської школи приходить «ПРАВОВИЙ MessageBox» від обласної юстиції.

Наповнений актуальною правовою інформацією, він навчає як захистити себе від проявів морального та фізичного насильства, куди звертатися у разі його вчинення, як протидіяти булінгу та не ставати ні його жертвою, ні агресором. Також дітям надано інформацію, корисну для їх батьків – вона стосується виїзду дітей за кордон з одним з батьків.

Школярі з інтересом підходять до цікавого об’єкта, знайомляться з його вмістом, адже вся інформація в ньому представлена у вигляді яскравих різнокольорових буклетів, що приваблює увагу дітей.

На цьому тижні «ПРАВОВИЙ MessageBox» став товаришем учням Сумської загальноосвітньої школи №18.

Юстиція - відкрита для людей!

***

 

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ МОЖНА ОТРИМАТИ І В ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

Доброго дня, пане Міністре. Ми чекаємо через 6 місяців на первістка. Просимо Вас детально пояснити процедуру реєстрації. Бо від батьків допомоги не багато – все з їхнього часу змінилося, а друзі всі говорять по-різному. Дякую.

Тоня Симоненко

Що потрібно зробити після народження дитини?

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так й інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

Як визначається походження дитини?

Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька робиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:

-          паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;

-          документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;

-         паспорти батьків або одного з них;

-         документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини, або заява матері); 

-         за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?

При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі.

Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів для державної реєстрації народження та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах. Станом на 24 жовтня 2018 року з моменту початку проекту видано 373027 свідоцтво про народження безпосередньо у пологових будинках. Фактично, майже кожне 4-те свідоцтво про народження батьки отримують у медичному закладі. Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції (https://minjust.gov.ua).

Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останнє оновлення ( 07.11.2018 10:19 )
 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«Квітень 2019 
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100