ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує Версія для друку

ImageУвага громадян, платників податків! Ви маєте знати про свої права!

З метою формування у суспільстві правової культури, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – ПКУ)

фахівці Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області та її території обслуговування запрошують громадян, платників податків до Центру обслуговування платників за адресою: м. Конотоп, пр. Миру, 2.

Шановні громадяни, платники податків! Ви маєте знати про свої права:

-  безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків;

-  повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю;

-   представляти свої інтереси в контролюючих органах самостійно, через податкового агента або уповноваженого представника;

 оскаржувати рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), у тому числі індивідуальну податкову консультацію, яка йому надана, а також узагальнюючу податкову консультацію та інше на умовах, встановлених ПКУ.

 

Платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби.  Отже, єдиний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.

 

Митники Сумщини затримали правопорушників зі «здоровим харчуванням»

Вже вкотре митники Сумщини за участі співробітників Служби безпеки України в Сумській області зупиняють спроби перетнути кордон з незадекларованим  товаром у вигляді функціонального харчування.

Нещодавно на пункті пропуску «Конотоп» Сумської митниці ДФС затримано працівників залізниці, які намагались перевезти через кордон незадекларований товар у вигляді функціонального харчування.  Правопорушники у митній декларації вказали, що переміщують продукти для схуднення та миючі засоби. Під час митного огляду особистих речей провідників вагону виявлено, що вартість товару, який вони  переміщують, становить понад 500 євро. Відповідно до ст. 374 Митного кодексу України ці товари підлягають обов’язковому письмовому декларуванню за встановленою формою із заявленням точних та достовірних відомостей.

Наразі зазначений товар вилучено для проведення експертизи та прийняття правового рішення. Зазначені дії мають ознаки порушень митних правил, передбачених  статтею 472 Митного кодексу України.

 

Громадяни можуть ввозити на митну територію України транспортні засоби особистого користування

Відповідно до п. 3 частини десятої ст. 374 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями при ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами товари, призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування, що ввозяться (пересилаються) громадянами у зв’язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну протягом шести місяців з дня видачі документа, що підтверджує право громадянина на постійне проживання в Україні, за умови документального підтвердження того, що до дня видачі цього документа громадянин проживав на території країни, з якої він прибув, не менше трьох років, зокрема:

- транспортні засоби особистого користування, що класифікуються в одній із товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці на кожного громадянина, який досяг 18-річного віку), за умови документального підтвердження того, що до дня видачі документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні, громадянин був власником (або співвласником) такого транспортного засобу не менше одного року, а транспортний засіб перебував за ним на постійному обліку (реєстрації) у відповідних реєстраційних органах країни постійного місця попереднього проживання громадянина не менше одного року, якщо даний транспортний засіб підлягає реєстрації в цій країні;

- товари, що класифікуються в товарній позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці на кожного повнолітнього громадянина) за умови одночасного ввезення з транспортними засобами особистого користування, що класифікуються в одній із товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД.

 

За 1 півріччя  2018 року  до зведеного бюджету надійшло 632 млн. гривень

«Конотопською ОДПІ за 1 півріччя  2018 року  до зведеного бюджету забезпечено надходження 632 млн. грн, чим на 109,9 млн. грн., або 21,1 відс. перевищено показники 1 півріччя 2017 року. До державного бюджету протягом 1 півріччя 2018 року забезпечені надходження на загальну суму 249,9 млн. грн, що більше минулорічних надходжень за аналогічний період на 42,2 млн. грн., місцеві бюджети отримали для своїх потреб  382,1 млн. грн., чим перевищені минулорічні збори на 67,7 млн. грн.» - повідомив Юрій Чеботарьов, Голова Комісії з реорганізації Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області, заступник начальника Конотопської ОДПІ.

«Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 269,8 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року надходження зросли на 57,9 млн. гривень.

Майже на чверть, в порівнянні з 1 півріччям минулого року, збільшені надходження по податку на додану вартість, які в цьому році склали 123,5 млн. грн., (перевищення - 23,9 млн. грн), що підтверджує важливість вказаного податку для забезпечення економічної стабільності держави та необхідності запровадження змін сплати такого податку, які відбулися в 2017 році. Надходження податку на доходи фізичних осіб  склали 338 млн. грн., що на 64,5 млн. грн. більше надходжень за 1 півріччя 2017 року, що також є значним ресурсом для підтримання діяльності місцевих громад»- підсумував Юрій Чеботарьов.

 

 

 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«червня 2020 
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100