ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує Версія для друку

ImageВитрати за переобладнання транспортного засобу відносяться до податкової знижки

Конотопська ОДПІ нагадує, що платник податку має право включити до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених ним у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу,

що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива п.п.166.3.7 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України( далі -ПКУ) .

Звертаємо увагу, що до  податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166  ПКУ).

Отже, громадяни, які мають право на податкову знижку за минулий рік, можуть подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2018 року (включно).

 

Змінено термін для реєстрації податкових накладних

      Конотопська ОДПІ інформує,  Кабінет Міністрів України постановою від 21 лютого 2018 року №204  (далі - Постанова № 204) вніс зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних.  Зокрема, уточнено, що операційний день триватиме в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

         Крім цього, передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

           Постанова № 204 набрала чинності 24 березня 2018 року.

 

Сумськими митниками виявлено підробку  номерів кузова автомобіля

12.04.2018 року на митному посту «Бачівськ» працівники Сумської митниці ДФС попередили спробу переміщення за кордон автівки з фальсифікованим номером кузова. Громадянин України, як підставу для переміщення автомобіля «Toyota» з іноземною реєстрацією через митний кордон, подав свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та доручення. Однак, під час огляду транспортного засобу, у працівників митниці виникли підозри щодо цілісності та оригінальності номерних позначень кузова автомобіля. До митного контролю транспортних засобів був залучений експерт. За результатами огляду автівки встановлено, що ідентифікаційні номерні позначення кузова були нанесені на безномерну деталь кустарним способом, та вварені в кузов автомобіля так само. Таким чином громадянин подав працівникам митниці документи, що містять неправдиві відомості.

  Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

 

Припинення діяльності ФОП: коли подається декларація

  Конотопська ОДПІ повідомляє, що у разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за рішенням цієї особи останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, що настає за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Отже, фізичні особи, які перебували на загальній системі, стосовно яких починаючи з 01.01.2017 р. до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування востаннє за звітний період з дня, що настає за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення такої реєстрації.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу). Нормами Кодексу не передбачено подання ліквідаційної звітності для фізичних осіб, які перебували на спрощеній системі оподаткування.

Отже, фізичні особи, стосовно яких починаючи з 01.01.2017 р. до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають податкові декларації платника єдиного податку — ФОП востаннє за податковий (звітний) квартал, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року у строки, визначені пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Проведено семінар з питань роботи електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ

За  участі фахівців ГУ ДФС у Сумській області відділу камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування Конотопської ОДПІ під керівництвом в.о. начальника Конотопської ОДПІ Юрія Чеботарьова в приміщенні інспекції 12 квітня 2018 року відбувся семінар з питань роботи електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в  Єдиному реєстрі податкових накладних» критеріями  ризиковості платника податків, ризиковості здійснення операцій та переліком показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків які затверджені Державною фіскальною службою України за погодженням з Міністерством фінансів України.

Під час заходу обговорені причини блокування реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, присутнім роз’яснено  послідовність  дій платника ПДВ у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, зокрема порядок подання пояснень та документів для підтвердження реальності здійснених господарських операцій.

Крім того, на семінарі повідомлено про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних Кабінетом Міністрів України постановою від 21 лютого 2018 року № 204, яким змінено терміни для реєстрації податкових накладних, а саме: операційний день триватиме в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«Березень 2019 
ПВСЧПСН
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100