ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
В Конотопському районі розглянули державні програми підтримки АПК у 2018 році Версія для друку
26.03.2018 00:00

Image26 березня 2018 року у великій залі Конотопської райдержадміністрації  за головування заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, за участі директора департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександра Маслака, голови Конотопської районної ради Анатолія Боярчука, голови Конотопської райдержадміністрації Миколи Горбенка, керівників сільськогосподарських підприємств району, селищного та сільських голів, місцевих ЗМІ відбулось обговорення державних програм підтримки  агропромислового комплексу у 2018 році.

Учасники наради заслухали презентації по державним програмам підтримки АПК, розглянули умови отримання державної фінансової підтримки юридичними особами, фізичними особами – підприємцями, що здійснюють діяльність в сільському господарстві, а також господарствами населення.

Як зазначив заступник голови Сумської ОДА  Микола Подопригора основна мета такої зустрічі-наради- вирішення двох завдань:  обговорити питання  реалізації у 2018 році програм підтримки АПК в Сумській області  та визначитись  з потребою прийняття до них змін для більш ефективної допомоги розвитку бізнесу на селі.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА  Олександр Маслак поінформував присутніх керівників агропідприємств, фермерських господарств Конотопського району про  зміни до обласної Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, що планують розглянути на черговій сесії обласної ради. Зокрема, ці зміни стосуються фінансової підтримки сільськогосподарського виробництва.

Пріоритетними є наступні напрямки підтримки:  галузь ягідництва; органічне землеробство (відшкодування витрат, пов’язаних з отриманням сертифікату на виробництво такої продукції); розвиток молочного скотарства та підтримка лебединської породи ВРХ (виплата спеціальної дотації за збереження та утримання генофонду); розвиток вівчарства та свинарства з метою забезпечення самозайнятості та підприємництва на селі; підготовка фахівців, які будуть займатися розвитком сільських територій; відшкодування витрат на придбання установки індивідуального доїння (доїльного апарату), машин та обладнання для первинної обробки молока вітчизняного виробництва; здешевлення придбання обладнання для кооперативів, що займаються зберіганням та переробкою продукції; підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності.

Присутнім також було надане ґрунтовне роз’яснення про порядок надання коштів із державного бюджету у 2018 році для підтримки аграріїв.

Цьогорічні програми підтримки сконцентровані на найбільш пріоритетних напрямах АПК – тваринництві (4 млрд грн), фермерстві та кооперації (1 млрд грн), сільгосптехніці (945 млн грн), садівництві та виноградарстві (300 млн грн).

Серед особливостей - залучення банків для мінімізації участі чиновників у процесі виплат і забезпечення прозорості, прямі виплати громадянам (2500 грн за утримання теля до 1-річного віку), преференції для фермерів (компенсація 40% вартості техніки, 80% вартості українського насіння), акцент на підтримці кооперації (компенсація 70% вартості обладнання), збільшення компенсації за купівлю сільгосптехніки українського виробництва з 20% до 25% тощо.

Учасники наради змогли обмінятися досвідом, отримати кваліфіковані відповіді на свої запитання, висловити своє бачення та пропозиції. Значна увага приділялась питанню розвитку кооперації на селі, перспективам створення кооперативів, зокрема молочних та плодово-ягідних, у Конотопському районі.

Керівники Конотопського району, підсумовуючи результати наради зазначили, що використання коштів державного та обласного бюджету для підтримки бізнесу на селі надасть змогу прискорити  розвиток та зростання виробництва сільськогосподарської продукції, підвищить зайнятість та добробут  населення.

Image

Image

Image 

Останнє оновлення ( 27.03.2018 08:28 )
 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«червня 2020 
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100