ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Про скликання 29 сесії районної ради 7 скликання

Image“Районна рада доводить до відома депутатів районної ради і населення, що відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” 21 грудня 2018 року о 10 годині відбудеться 29 сесія районної ради сьомого скликання.

Детальніше >>>
 
Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує Версія для друку

Image"Риба перетворюється на соняшник"

З податком на додану вартість часто пов'язують корупційні схеми, тому фіскальним органам доводиться постійно посилювати контроль за недобросовісними платниками податків.

Один з таких важелів - система блокування ризиків для платників ПДВ. Детальніше про неї  розповів заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області Юрій Мельник:

«З 1 липня в Україні працює автоматизована система (СМКОР), яка дозволяє зупиняти випадки безпідставної реєстрації податкової накладної (ПН) в Єдиному реєстрі. Наприклад, якщо постачальник фактично не провів господарську операцію, а тільки зареєстрував її для надання покупцеві необгрунтованої податкової вигоди.

Чіткі і зрозумілі умови роботи СМКОР виключають будь-який механізм «ручного» втручання. Система побудована так, щоб попереджати зловживання недобросовісних платників податків. Тобто вона не лише бачить потенційні порушення, але і робить неможливим безпідставне формування податкового кредиту, навіть до моменту подання податкової декларації з ПДВ. Отже, вона спрацьовує вже на стадії реєстрації податкової накладної і розрахунку коригування.

Наприклад, у нас в області є підприємство, керівник якого активно висвітлює свою "боротьбу" з фіскальними органами в ЗМІ і соціальних мережах. Підприємство виробляє соняшникову олію. Проте, коли система відстежує ланцюг постачання товару, виявляється, що постачальник продав підприємству насіння соняшнику, при тому що саме закуповував не насіння, а рибу. Виникає питання: як риба перетворилася на соняшник? Насправді - це схемна операція, в якій використовується неконтрольовані готівкові кошти. У ланцюзі немає виробника товарів, втім, як і самих товарів. Ще один приклад. Це ж підприємство реєструє податкову накладну на придбання великої рогатої худоби у так званого сільгосппідприємства, яке само ніде тварин не закуповує і їх не вирощує.

  Усе це ознаки протиправної діяльності. Тепер СМКОР автоматично відстежує такі ланцюги постачань і просто не дає реєструвати фіктивні придбання».

 

На Сумщини припинено незаконну діяльність з реалізації скрапленого газу

Працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Сумській області виявлено та припинено незаконну діяльність з торгівлі скрапленим газом на двох автогазозаправних станціях.

Оперативники  Головного управління ДФС у Сумській області отримали інформацію про підприємство, яке зареєстроване у іншому регіоні, проте здійснює діяльність із заправки автотранспорту пальним на території Сумської області. Підприємство діяло без необхідних документів дозвільного характеру для експлуатації устаткування підвищеної небезпеки, що створювало загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

В результаті проведених заходів фахівці фіскальної служби виявили автогазозаправне обладнання, за допомогою якого на двох автогазозаправних станціях відбувалася реалізація скрапленого газу пропан-бутану без необхідних дозвільних документів. Потім вилучили   14,8 тис. літрів скрапленого газу пропан-бутану та автогазозаправне обладнання (металеві ємності, колонки для відпуску скрапленого газу) загальною орієнтовною вартістю понад 1 млн. гривень.

У відношенні осіб, що здійснювали реалізацію скрапленого газу без необхідних дозвільних документів, складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

У разі зміни основного місця обліку необхідно отримувати нові посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису

Конотопська ОДПІ  інформує, що відповідно до ст.7 Закону України «Про електронний цифровий підпис» та п.п.3.4.6 п.3.4 розділу 3 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 29.06.2017 №88, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа.

Враховуючи викладене, у разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів.

 

Продовжено застосування ставки вивізного (експортного) мита на металобрухт

Конотопська ОДПІ повідомляє, що 04.08.2017 набрав чинності Закон України від 13.07.2017 №2142I (далі – Закон №2142), яким внесена зміна до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 12.07.2016 №1455 «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» (далі – ЗУ №1455).

Законом №2142 продовжено з одного календарного року до двох календарних років з дня набрання чинності Закону №1455 перехідний період для застосування ставки вивізного (експортного) мита 30 євро за 1 тонну на товари, зазначені у п.1 Закону України від 24.10.2002 №216-IV «Про вивізне (експортне) мито на відходи та брухт чорних металів» зі змінами та доповненнями.Закон №1455 набрав чинності 15.09.2016. Отже, застосування цієї ставки вивізного мита продовжено до 15.09.2018. Закон №2142 опубліковано у газеті «Голос України» від 03.08.2017 №142.

 

До уваги громадян: витрати, які включаються до податкової знижки за 2016 рік

Конотопська ОДПІ нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб це документально підтверджена сума (вартість) витрат у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Для отримання податкової знижки за наслідками 2016 року фізичній особі необхідно заповнити і подати до державної податкової інспекції за своєю податковою адресою  податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) по 31 грудня 2017 року.

До податкової знижки дозволено включати наступні витрати: частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 ПКУ; пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, які на дату перерахування коштів та майна відповідали умовам, визначеним пунктом 133.4 статті 133 ПКУ; сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості навчання такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення; страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення; суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій або оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита; суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива; суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«Грудень 2018 
ПВСЧПСН
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31           
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100