ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Конотопське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України інформує Версія для друку
29.07.2020 00:00

ImageПрофілактика виробничого травматизму та профзахворюваності – обов’язок роботодавця

Україна взяла курс на децентралізацію та проведення реформ у всіх галузях, в результаті чого створюються нові адміністративні одиниці, реорганізуються чи створюються об’єднані територіальні громади, нові організації, установи, підприємства  для забезпечення існування та розвитку громад. У зв’язку з цим виникає потреба нагадати керівникам новостворених суб’єктів господарювання про їх обов’язки зі створення безпечних та нешкідливих умов праці на робочих місцях.

 За період з 01.01.2020 по 01.07.2020 у Конотопському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області (далі - відділення), яке здійснює свої повноваження у м. Конотоп, Конотопському і Кролевецькому районах, зареєстровано 7 повідомлень про нещасні випадки на виробництві,  в т.ч.  3 про гостре професійне захворювання, спричинене  коронавірусною інфекцією COVID – 19. Загалом у відділенні обліковується 391 застрахована особа, що потерпіла від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що отримує щомісячні страхові виплати.

         Працюючи в  напрямку проведення профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності, спрямованої на запобігання нещасним випадкам на виробництві, усунення загрози здоров’ю та життю працівників,  викликаної умовами праці, страховим експертом з охорони праці  відділення протягом І півріччя 2020 року надано 22 консультації страхувальникам, взято участь в 1 семінарі, проведено 3 круглих столи, опубліковано матеріали  з охорони праці на міських та районних сайтах, організована допомога в опрацювання та впровадженні системи управління охороною праці і взято участь у розробленні нормативних актів про охорону праці  у 9 страхувальників, на 7 підприємствах регіону внесені  пропозиції щодо підвищення безпеки виробництва. В електронному вигляді проводиться розповсюдження нормативних актів та спеціальної літератури.

 Звертаємо увагу роботодавців, керівників та спеціалістів служб охорони праці суб’єктів господарювання на заходи, виконання яких сприятиме зменшенню витрат, пов’язаних з травматизмом (втрати грошових коштів, невиконані своєчасно виробничі завдання, перенавантаження інших працівників, які змушені виконувати обов’язки травмованого і тривало непрацездатного працівника тощо). В організаціях і на підприємствах повинна діяти ефективна система проведення профілактичної роботи з попередження нещасних випадків. Профілактика травматизму розглядається як цілісна система роботи (бесіди з попередження травматизму, інструктажі з охорони праці тощо) спрямована не тільки на первинні причини виробничого травматизму, а й на чинники розвитку травмонебезпечних ситуацій, спрямованих на збереження життя і здоров’я працівників, які повинні вміти прогнозувати, передбачати небезпечні ситуації та приймати правильні рішення щодо виходу з них.

На підприємстві,  в установі, організації необхідно призначити осіб, відповідальних за технічний стан (території, будівель, споруд, обладнання, інструментів, пристосувань тощо) та безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки, організацію медичних оглядів, навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб і працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки. Визначити в посадових інструкціях керівників, фахівців, службовців всі обов’язки, права і відповідальність, в т. ч. і з питань охорони праці. Перевірити на відповідність вимогам нормативно-правових актів з охорони праці стан території, будівель, обладнання, інструментів, пристосувань тощо. Запровадити дієвий оперативний контроль за їх станом і негайне реагування при виявленні невідповідностей, їх усунення.

Відділення пропонує керівникам суб’єктів господарювання та фізичним особам, які мають найманих працівників, свою допомогу у створенні ефективно діючої системи управління охороною праці. Одержати  консультацію  можна за телефоном Конотопського відділення (05447) 6-56-86,   або за адресою:  вул. Г.Тхора, буд.2, м. Конотоп.

Начальник відділення                                 Г. Листопад

Останнє оновлення ( 29.07.2020 14:19 )
 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«Листопад 2020 
ПВСЧПСН
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100