ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Юстиція інформує Версія для друку
11.06.2019 00:00

ImageПРАВОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ

Фахівці обласної юстиції спільно зі спеціалістами центру з надання безоплатної правової допомоги регулярно проводять консультації з правових питань для мешканців найвіддаленіших куточків регіону.

Цього разу правники завітали до жителів Роменського району, зокрема до жителів Пустовійтівки та Бобрика. 

Під час спілкування з юристами у громадян виникали питання щодо сплати аліментів, виплат дітям війни, субсидій, а також щодо спадкування, в тому числі порядку реєстрації речових прав на нерухоме майно за спадкодавцем, обговорювали алгоритм дій у разі пропущення строку для прийняття спадщини й розподілу спадкового майна між спадкоємцями.

Крім того, мешканці Роменського району, вже обізнані в реалізації кампанії Міністерства юстиції України «Відповідальне батьківство», розгорнутої в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», задавали питання щодо виїзду дітей за кордон та про податкову знижку. Нагадаємо, що це сума, яка повертається державою зі сплаченого батьками податку на доходи й становить приблизно 18%. Разом з тим, проектом «Муніципальна няня» передбачено відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років (з 1 січня 2019 року розмір компенсації становить 1626 гривень щомісяця).

З інформацією про загальнонаціональний правопросвітницький проект Мінюсту «Я МАЮ ПРАВО!» можна більш детально ознайомитися за посиланням http://pravo.minjust.gov.ua/.

***

НА СУМЩИНІ УРОЖАЙ НА МАЛЮКІВ – РОДИНИ ПОПОВНЮЮТЬСЯ 6, 8 І НАВІТЬ 14 ДИТИНОЮ

В кожній родині батьки піклуються про новонароджену малечу, бо діти – це найцінніший подарунок долі та благословення. Для країни – народження маленьких громадян є майбутнім, що твориться вже сьогодні.

Особливо приємно, коли родина поповнюється не тільки другим й третім малюками, а й – п’ятим, шостим. До речі, з початку 2019 року третьою дитиною на Конотопщині поповнилася 31 сім’я, на Глухівщині – 13 родин, а на Тростянеччині – 9. В Буринському районі є сім’ї, де народилася четверта, шоста й восьма дитина.

Одною з найбільш плідних на багатодітність виявилась Білопільщина. Там за 5 місяців 2019 року в 11 сім’ях з’явилося по третій дитині, в 4 родинах – по четвертій, 3 пари збагатилися п’ятими малюками. Навіть більше, в одній із сімей народилася восьма дитина, а іншій лелека приніс чотирнадцяту.

Варто зазначити, що жителі Сумщині активно користуються можливістю отримання першого документа малечі – свідоцтва про народження – безпосередньо в пологовому будинку, заощаджуючи при цьому час. Разом з тим, Мін’юстом ініційовано запровадження електронної системи «Е-малятко», завдяки якій громадяни зможуть в онлайн-режимі зареєструвати місце проживання новонародженого, оформити допомогу при народженні дитини, зареєструвати народження малюка в електронній системі охорони здоров’я, оформити ідентифікаційний код малечі та багато іншого.

Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст!

***

МАЙЖЕ 100 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ ПОДАРУВАВ МЕШКАНЕЦЬ СУМЩИНИ СВОЇЙ ДИТИНІ НА ПОВНОЛІТТЯ

Мешканець Шосткинщини, заборгувавши сину майже 100 тисяч гривень аліментів, згадав про дитину лише під дією санкцій ініційованого Міністерством юстиції України закону #ЧужихДітейНеБуває.

Так, відповідно до чинного законодавства, державний виконавець вжив стосовно чоловіка ряд примусових заходів, зокрема наклав арешт на все рухоме й нерухоме майно неплатника, оголосив в розшук транспортний засіб, належний боржнику, а також виніс постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання. Внаслідок вжитих дій, батько сплатив на користь хлопчика 92 тисячі гривень аліментів.

«Мешканець Шосткинщини близько 1 року не сплачував сину аліменти. Відновлення прав Ярослава фахівці юстиції забезпечили саме на його повноліття – під дією примусових заходів чоловік, дбаючи, на жаль, виключно про власний комфорт, мусив сплатити всю суму заборгованості, а це майже 100 тисяч гривень», - зазначає керівник обласної юстиції Ірина Свистун.

 

  ***

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ІНФОРМУЄ ПРО МОЖЛИВІСТЬ РЕЄСТРАЦІЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОН-ЛАЙН

Відтепер на порталі Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції» доступна послуга з подання в електронній формі документів на проведення державної реєстрації громадського об’єднання зі статусом юридичної особи.

«Дана послуга забезпечує можливість подання документів для проведення державної реєстрації громадських об’єднань в електронній формі відповідно до діючого законодавства, можливість подання документів особами, що за станом здоров’я не можуть відвідати центр надання адміністративних послуг або суб’єкта державної реєстрації», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Для подання документів в електронній формі для реєстрації громадського об’єднання користувачу надається можливість через персональний кабінет сформувати заяву в електронній формі, долучити до неї оригінали електронних документів для державної реєстрації, накласти на документи кваліфікований електронний цифровий підпис, після чого вказані документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення.

При розгляді заяви державним реєстратором, заявнику відправляється повідомлення на електронну адресу по кожній зміні її статусу, а також відображається актуальний стан розгляду заяви у персональному кабінеті користувача.

Подати документи можна за посиланням https://online.minjust.gov.ua/dokumenty/go.

***

 

ДО РОЗВАГ У ТАБОРІ Й ПРО СЕРЙОЗНІ ТЕМИ – ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ

В Україні розпочалися літні канікули, під час яких дозвілля дітей переміщується зі шкільного простору до таборів, майданчиків, парків та інших місць масового відпочинку. Варто зазначити, що в цей період тема протидії булінгу в дитячих колективах залишається актуальною.

Так, впроваджуючи правопросвітницький загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО», фахівці юстиції Сумщини завітали до малечі, яка перебуває на відпочинку в дитячому таборі «Ровесник» задля інформування підростаючого покоління щодо важливої теми – протидії цькуванню. Враховуючи вікові особливості присутніх, правники разом з дітьми дали визначення поняттю булінг, його видам та опрацювали алгоритм дій в разі виникнення такої ганебної ситуації.

До речі, наразі, коли сучасну людину, зокрема дитину, важко уявити без гаджетів, а роль інтернету неможливо переоцінити, особливу увагу у підростаючого покоління викликає кібербулінг. У зв’язку з цим фахівці юстиції окремо зупинились на цьому явищі та наголосили малечі на відповідальності за скоєння цькування – штрафі від 850 до 1700 гривень або громадських роботах від 20 до 40 годин. Якщо ж насильство вчинить дитина у віці до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штрафні санкції від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

***

22 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО ЗАРПЛАТІ СТЯГНУЛИ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ

З початку 2019 року державними виконавцями Сумщини стягнуто майже 22 мільйони гривень заборгованості по заробітній платі з несумлінних роботодавців області.

«Державна виконавча служба Сумщини приділяє велику увагу питанню ліквідації заборгованостей з виплати заробітної плати та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами. З початку 2019 року ми забезпечили погашення 21 мільйона 700 тисяч гривень заборгованості, завдяки чому 789 працівників нарешті отримали зароблені ними кошти, - підкреслює керівник обласної юстиції Ірина Свистун. - Варто зазначити, що левова частка цих коштів належить працівникам ПАТ Сумське НВО – майже 19 мільйонів гривень, а також КП ШКЗ «Зірка» – 1,3 мільйона гривень та ДП «Попівський експериментальний завод» – понад 700 тисяч гривень».

Очільниця юстиції також зазначила, що на Сумщині діє ініційована Міністерством юстиції України кампанія зі стягнення заборгованості по зарплаті, завдяки чому було створено Регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень щодо стягнення заборгованостей по зарплаті. До речі, така форма роботи дозволила сконцентруватися на виконавчих провадженнях, які потребують особливої уваги.

 

  ***

СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ ЗВІЛЬНЯЮТЬ ЛЮДИНУ ВІД ТЯГАРЯ БОРЖНИКА

Засоби примусу є дієвими заходами забезпечення виконання тих чи інших зобовязань. На жаль, у сучасному світі не всі люди розуміють важливість принципів своєчасності та сумлінності при виконанні своїх обов’язків, тому органам юстиції доводиться застосовувати заходи примусу, спрямовані на стимулювання відповідальної поведінки у несумлінних громадян.

Прикладом таких заходів є суспільно корисні роботи,  підставою до примусового виконання яких є заборгованість по несплаті аліментів понад 6 місяців. До речі, вид суспільно корисних робіт визначається органом місцевого самоврядування та призначаються за рішенням суду на строк від 120 до 240 годин і виконуються не більше 8 годин на день.

З початку 2019 року правниками юстиції було винесено 1600 постанов про адміністративне правопорушення та стягнуто 130 тисяч гривень внаслідок виконання боржниками суспільно корисних робіт. Під дію таких санкцій потрапив чоловік на Ямпільщині, який був винен своєму синові понад 18 тисяч гривень. Не бажаючи працювати на суспільно корисних роботах, йому довелося сплатити всю суму заборгованості.

У Білопільському районі також стався схожий випадок. Чоловік заборгував своїй дитині понад 6 тисяч гривень. Спеціалістами юстиції було складено та направлено до суду постанову про притягнення боржника до адміністративної відповідальності. Неплатник відпрацював на суспільно корисних роботах та розрахувався з чадом. Але, не бажаючи усвідомлювати життєвий урок, батько й надалі продовжував накопичувати борг по аліментах. Тільки після повторно складеної постанови про адміністративне правопорушення він здався та погасив всю суму заборгованості, яка сягнула 7 тисяч гривень.

Вкотре пакет законів #ЧужихДітейНеБуває не залишив без захисту дітей, які потребували допомоги та знайшов шлях до порозуміння у відносинах батьків та підростаючого покоління.

 

  ***

ЯК МЕШКАНЦЯМ СУМЩИНИ СТАТИ ПРИСЯЖНИМИ?

Зал суду з присяжними українці бачили хіба тільки на екранах телевізора. Між тим, в країні така інстанція існує і регулярно розглядає справи. З метою обізнаності громадян в цьому питанні фахівці юстиції Сумщини, впроваджуючи правопросвітницьку кампанію Міністерства юстиції України «Я маю право бути присяжним», реалізовану в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!», інформують громадян хто такі присяжні, хто може бути присяжними та як стати присяжним.

ХТО ТАКІ ПРИСЯЖНІ?

Громадяни України, які залучаються до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею в суді першої інстанції. До речі, присяжні мають статус судді та на них поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів на час виконання ними обов’язків у суді.

ХТО МОЖЕ БУТИ ПРИСЯЖНИМ?

·           громадянин України

·           від 30 до 65 років

·           постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду

·           володіє державною мовою

НЕ МОЖУТЬ БУТИ ПРИСЯЖНИМИ

·         особи, визнані судом обмежено дієздатними чи недієздатними, або які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного

·         особи, які мають незняту чи непогашену судимість

·         особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення

·         народні депутати України, члени, Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя.

ЯК СТАТИ ПРИСЯЖНИМ?

1. Особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних. Саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжними.

2. У разі відповідності такої особи встановленим у законі вимогам до присяжних, місцева рада своїм рішенням включає її до списку присяжних. Список присяжних направляється у відповідний суд.

3. Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі.

4. Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні.

5. Неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду, за що передбачено адміністративну відповідальність.

6. Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше одного місяця на рік або на більший строк для закінчення розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.

ЦІКАВО! Роботодавець зобов’язаний увільнити присяжного від роботи на час виконання ним обов’язків в суді.

 

 

 ***

 ВИЇЗД ЗА КОРДОН З ДИТИНОЮ: АКЦЕНТУЄМО НА ГОЛОВНОМУ

 

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

Шановний Павле Дмитровичу, вітаю! Розпочались літні канікули і ми з дитиною хочемо поїхати за кордон на відпочинок, однак колишній чоловік відмовляється надати нотаріальну згоду, хоча ми давно розлучені і донька за рішенням суду проживає зі мною. Підкажіть, будь ласка, як мені бути?

Світлана Попова

Завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває  діти мають можливість безперешкодно виїхати за кордон, зокрема, для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання.

Як регулюється тимчасовий виїзд дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?

Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна, якщо інший з батьків має заборгованість з аліментів понад 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей цей строк скорочено до 3 місяців.

Для цього потрібно звернутися до органів державної виконавчої служби або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність в іншого з батьків заборгованості зі сплати аліментів.

При перетині державного кордону України необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів у другого з батьків. Якщо мова йде про борг для утримання тяжкохворої дитини або дитини з інвалідністю, то необхідно подати також документ, що підтверджує хворобу дитини або її інвалідність.

Окремо хочу зазначити, що ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.

Чи можна тимчасово виїхати з дитиною без дозволу другого з батьків строком до 1 місяця?

Вивезти дитину за кордон з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном може лише матір чи батько, який не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України.

При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини.

Важливо вчасно повернутися до України з дитиною строком до 1 місяця з дати виїзду.

Як поїхати з дитиною за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?

Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.

Йому потрібно звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України.

У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, потрібно звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон БЕЗ згоди другого з батьків.

 

При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

Важливо вчасно повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду.

Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?

Аби збалансувати права й обов’язки батьків, ми встановили реальну відповідальність для порушників.

За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність – штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні ця сума складає від 1700 до 3400 грн).

Окрім цього, такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

Окремо звертаю вашу увагу на те, що ці новели стосуються лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковим.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

 ***

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНОСТІ ПРАВ БАТЬКІВ НА ВИХОВАННЯ ДИТИНИ

Сучасні правові механізми розвиваються та здобувають все нові та більш ефективні форми своєї практичної реалізації. Другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, ініційований Міністерством юстиції України, вніс вагомий вклад у забезпечення чинних та відновлення порушених прав громадян. Таким прикладом є модернізація законодавства, зокрема чіткого визначення норм, що регулюють відносини між батьками щодо встановлення побачення з дитиною.

З такими змінами довелося познайомитись мешканцю Конотопа, який після розлучення з дружиною був обмежений у можливості спілкуватися з дочкою. У батька, який сумлінно виконував свої обовязки перед дитиною та сплачував аліменти, увірвався терпець. Він був змушений звернутися до суду, прагнучи брати участь у її вихованні та житті. Рішенням суду, яке було направлено на виконання до органів виконавчої служби Сумщини, визначено основні критерії щодо часу, місця та способу спілкування чоловіка з донькою Еліною.

«Водночас, інноваційні зміни також внесли ряд незручностей і для того із батьків, який перешкоджає другому у вихованні. Наразі – це мати дівчинки. Відтепер така поведінка буде каратися відповідними нормами чинного законодавства, зокрема штрафом, тимчасовими обмеженнями у праві керування транспортними засобами, полювання, користування зброєю та виїзду за кордон», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Мін’юст продовжує йти назустріч відповідальним батькам, котрі заради добробуту та щастя власної дитини створюють всі необхідні умови для їх виховання.

 ***

 

ЗА ДОСВІДОМ ТА КОРИСНИМИ ПОРАДАМИ: ДО ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ ЗАВІТАЛИ СТУДЕНТИ

Фахівці юстиції Сумщини провели для студентів місцевих вишів цикл заходів, спрямованих на популяризацію професії правника серед університетської молоді та задля створення умов відкритості й прозорості.

Під час зустрічей молоде покоління дізналося про особливості роботи державних виконавців, вчилося перевіряти відомості в Єдиному реєстрі боржників https://erb.minjust.gov.ua та користуватися системою електронних торгів арештованим майном СЕТАМ. Також майбутні юристи ознайомились з роботою нотаріату, зокрема спеціалісти юстиції розповіли про правове регулювання діяльності нотаріату та як стати нотаріусом, помічником нотаріуса чи консультантом державної нотаріальної контори. Крім того, наголоси правники й на запобіганні корупції в навчальному середовищі та в державних органах.

Приємним бонусом для юнаків та дівчат стали екскурсії до сучасних офісів європейського зразка «Open Space» та Центру виконання рішень, де студенти спробували себе в ролі відвідувачів та працівників установ.

Варто зазначити, що особливу увагу у молоді викликав Центр виконання рішень. Майбутні спеціалісти відчули комфортність умов отримання великого спектра послуг у сфері примусового виконання рішень, зокрема прийому й видачі виконавчих документів та документів виконавчого провадження за принципом екстериторіальності в межах області, попередньої перевірки документів на відповідності законодавству, надання сторонам виконавчого провадження відомостей з Автоматизованої системи виконавчого провадження в межах всієї України, а також багато іншого.

 

  ***

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ ВИЩОЮ КВАЛІФІКАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ НОТАРІАТУ ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

29 липня 2019 року о 09-00 у приміщенні Міністерства юстиції України за адресою: м. Київ, вул. Січових Стрільців, 73 буде проведений кваліфікаційний іспит для осіб, які матимуть намір займатися нотаріальною діяльністю.

Кінцевий строк подачі документів до головного територіального управління юстиції до 09 липня 2019 року.

Реєстрація осіб розпочинається з 08-00 до 8-40.

Додаткова інформація.

Порядок доступу осіб до складання кваліфікаційного іспиту та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, затверджено наказом Міністерства юстиції України 28.07.2011 №1905/5 за №926/19664.

У разі зміни графіка, а також місця проведення кваліфікаційного іспиту Комісія не пізніше ніж за добу повідомляє про це осіб, допущених до його складання, шляхом розміщення відповідного повідомлення на офіційній інтернет-сторінці Міністерства юстиції України.

Тематика тестових питань, задач та проектів нотаріальних документів, що будуть виноситися на кваліфікаційний іспит розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України у рубриці «Напрями діяльності» підрубрики «Нотаріат» розділу «Вища кваліфікаційна комісія нотаріату» підрозділу «Інформація до кваліфікаційних іспитів». Посилання з сайту Міністерства юстиції України https://minjust.gov.ua/ukr_notar_2

 

  ***

ЧЕРГОВИЙ УРОК СУСПІЛЬНО КОРИСНИМИ РОБОТАМИ

 

Захист прав та інтересів дитини завжди був одним із пріоритетних напрямків діяльності юстиції, тому що турбота про підростаюче покоління – основна стратегія у створенні міцної та правової країни. Одним із проявів такого піклування є ініційований Мін’юстом пакет законів #ЧужихДітейНеБуває.

На жаль, випадків безвідповідального батьківства на сьогоднішній день вистачає, винятком не стала й Тростянеччина, де чоловік ігнорував наявність у нього дитини та не сплачував аліменти на її утримання. Це призвело до накопичення боргу у розмірі 18 тисяч гривень.

Заходами, які були направлені на виховання у неплатника батьківських почуттів, стали передбачені законом обмежувальні норми, зокрема накладений арешт на майно та кошти чоловіка, встановлено тимчасові обмеження у праві виїзду за кордон, керування транспортними засобами, полювання, користування зброєю. Не отримавши позитивної реакції на застосовані засоби примусу, правники юстиції були змушені скласти та подати до суду постанову за фактом адміністративного правопорушення. Не бажаючи працювати на суспільно корисних роботах, чоловік відступив та змінив своє відношення до дитини. Мешканець Тростянеччини все ж таки влаштувався на роботу та сплатив всю суму заборгованості.

Виховання є мистецтвом, яке вдосконалюється багатьма поколіннями. Завдання суспільства - створити всі необхідні умови для розвитку підростаючого покоління.

 

  ***

 

 

 

 

 

 

Останнє оновлення ( 13.06.2019 13:41 )
 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«червня 2019»
ПВСЧПСН
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
- Юстиція інформує
-
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100