ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Юстиція інформує Версія для друку
05.06.2018 00:00

ImageРОБОЧА МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА В НЕДРИГАЙЛІВСЬКОМУ РАЙОНІ

Безоплатну правову допомогу від фахівців юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної правової допомоги отримали жителі сіл Засулля та Томашівка Недригайлівського району.

 Фахівці юстиції надали вичерпні кваліфіковані відповіді на питання, що турбували мешканців, зокрема, стосовно субсидій та спадкування. Окрім того, селяни дізналися про належні їм соціальні гарантії.

Завдання робочої мобільної групи – надати дієву допомогу у вирішенні гострих правових проблем, що хвилюють громадян та вимагають негайного вирішення, адже кожен громадянин має бути впевнений в можливості реалізувати та захистити свої права.

Юстиція – відкрита для людей!

 

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

 

 

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ І ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БАТЬКІВ

РАЗОМ З ЮСТИЦІЄЮ

Сонячний день, що поєднав в собі два символічних свята – День захисту дітей та Всесвітній день батьків, всебічно посприяв фахівцям юстиції Сумщини у проведенні правоосвітнього флешмобу.

В дитячому парку міста Суми, переповненому яскравими кульками, фарбами і дитячим сміхом спеціалісти знайомили великих і малих громадян з правами та обов’язками батьків і дітей. Не оминули й тему протидії домашньому насильству.

Проект «Я МАЮ ПРАВО!» підвищує юридичну грамотність кожної родини дорослих, а також сьогоднішню малечу, яка є надійним майбутнім України.

Зробимо Україну щасливою разом!

Знаю! Дію! Захищаю!

 

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! 

 

 

НА РАДІСТЬ РОДИНІ І УКРАЇНІ!

СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Урочисто, з виконанням Гімну України, квітами та подарунками в Сумському міському клінічному пологовому будинку Пресвятої Діви Марії вручено свідоцтва про народження дітей.

Богдан, Єгор, Андрій, Софійка та Марія – такими іменами нарекли батьки своїх новонароджених травневих дітей. І ось вони отримують з рук очільника області Миколи Клочка перший документ – Свідоцтво про народження.

«Сьогодні, у День захисту дітей, ми реалізували права маленьких українців – на ім’я та на перший документ, – сказала Наталя Дуднікова, заступник начальника з питань реєстрації юстиції Сумщини. – Хай виростають щасливими малюки під чистим мирним небом у любові батьків, у благополуччі».

Свідоцтва про народження напередодні Міжнародного дня захисту дітей та саме цього дня вручалися в обласному перинатальному центрі, у містах Путивль, Глухів, Тростянець, Охтирка , Шостка – 19 радісних нагод  для свята.

Приємно, що сервіс по видачі свідоцтв про народження у пологових будинках користується попитом серед батьків.  Якщо по Україні кожне четверте свідоцтво видається у пологовому будинку, то на Сумщині цей показник набагато вищий.

У минулому, 2017 році, на Сумщині зареєстровано 6504 народжень, і  61 відсоток свідоцтв про народження видано безпосередньо у пологових будинках. А вже в 2018 році ця цифра складає 77 відсотків.

#МінЮст #MinJust4U

 

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ЯКІ САНКЦІЇ ПЕРЕДБАЧАЄ ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНУ #ЧужихДітейНеБуває

Пане Міністре, доброго дня! Я плачу чималі гроші на дитину. Їх більш ніж вистачає на дитину. Тепер кажуть, що мене примусять платити ще більше, бо збільшиться розмір аліментів. Я й так не зовсім розумію, куди моя колишня їх витрачає і чи на дитину вони йдуть. А тепер, що виходить, вона житиме за мій рахунок?

Степан Любенчук

 

Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

У травні цього року Міністерство юстиції домоглося прийняття народними депутатами у першому читанні другого пакета законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває.

Запропоновані новели були напрацьовані за результатами реалізації першого пакета змін, які почали діяти в лютому. Ми виявили додаткові шпарини, якими користуються горе-батьки – як татусі, так і матері – щоб не забезпечувати власних дітей.

Дійсно, з одного боку другий пакет робить життя боржників зі сплати аліментів ще складнішим. З іншого боку – ми  посилюємо захист матеріального стану дитини та вводимо реальну систему стимулів для тих, хто дбає про найменших українців.

Ось кілька основних новацій прийнятих законопроектів:

-        Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу (в залежності від строку заборгованості).

-        Система автоматизованого арешту коштів осіб, які мають борги зі сплати аліментів.

-        Притягнення до кримінальної відповідальності громадян, які ухиляються від суспільно-корисних робіт.

-        Обов’язок засуджених до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, працювати на місцях і роботах, визначених адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості.

-                      Особи, які можуть бути членами Кабінету Міністрів України, заступниками міністра, громадяни України, які бажають займати посади державної служби категорії «А» або «Б», а також які матимуть намір зареєструватися кандидатами у народні депутати, депутати місцевих рад, кандидатами на посади сільського, селищного, міського голови, старости, подаватимуть довідку про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад шість місяців.

-                      Звільнення державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» або «Б», депутатів місцевих рад (за рішенням відповідних рад) у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів більше 12 місяців.

-        Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.

-        Застосування обмежень першого пакета до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

-        Запровадження мінімального рекомендованого розміру аліментів на одну дитину, що становитиме розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

-        Пільги та преференції для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції.

-        Фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.

 

Чи не призведе зростання аліментів до збагачення того з батьків, з ким живе дитина?

Хочу одразу сказати, що вже в день голосування почали з’являтися різного роду міфи й «страшилки». Вони мають одну мету – задурити людям голови і примусити їх повірити, що ці законопроекти – це щось страшне. А значить – домогтися неприйняття даного пакета ініціатив.

Наголошую, що ніяких інших цілей, окрім захисту прав найменших українців, які залишилися без повноцінної фінансової батьківської підтримки, ми не переслідуємо.

Я постійно чую, що збільшення мінімального розміру аліментів призведе до їхнього нецільового використання. Це – неправда.

Так, ми пропонуємо запровадити мінімальний рекомендований розмір аліментів, що становитиме розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (зокрема, з 1 січня 2018 року для дітей віком від 6 до 18 років цей розмір становить 1860 грн.), який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. На сьогодні мінімальний розмір аліментів становить близько 900 гривень. Думаю, всі були в магазині й бачили скільки коштує їжа, скільки коштують іграшки та одежа для дітей, скільки треба витратити, щоб купити дитині книжки та шкільне приладдя. Невже комусь може прийти в голову, що з такими цінами можна дуже збагатитися за 900 гривень?

Ми піднімаємо лише рекомендований розмір аліментів для дитини. Всі, хто платили достатні для утримання малюка суми, не відчують цього підвищення.

З іншого боку – нині цільове використання сплачених аліментів перевіряється органом опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою (відповідно до статті 186 Сімейного кодексу).

Зараз ця процедура недосконала. Ми врахували це в законопроектах і пропонуємо вдосконалити існуючі підходи та прописати чіткіший порядок перевірки органом опіки та піклування цільового використання сплачених аліментів.

Які ще міфи розповсюджуються?

Чого тільки не вигадують боржники, щоб не платити дітям. Серед поширених міфів також те, що законом санкції застосовуються лише до чоловіків для їхнього «переслідування та залякування».

Це так само неправда, адже передбачені санкції застосовуються до всіх боржників з виплати аліментів – чоловіків та жінок – в однаковій мірі. Жодного поділу за ознакою статі ми не допускатимемо.

Одним із найбільш поширених міфів якраз є те, що, мовляв, одним із законопроектів передбачене блокування коштів на рахунках одного з батьків і застосовуватиметься за наявності будь-яких боргів.

Що ж говорить законопроект насправді? Автоматизований арешт коштів боржника передбачений лише у випадку боргів зі сплати аліментів. Жодних інших варіантів прийняті документи не передбачають.

Мабуть найбільш смішний і безглуздий міф – передбачені законопроектом санкції призведуть до зменшення кількості українців, які бажають укласти шлюб та створити повноцінну родину. Навіть не знаю, яким чином це пов’язане. Єдине, що можу сказати, передбачені санкції забезпечать більш відповідальне ставлення до батьківства  та інституту сім’ї.

 

 

НА СУМЩИНІ ЗАВЕРШИВСЯ ЯСКРАВИЙ ПРАВОВИЙ ТИЖДЕНЬ

             На Сумщині відгримів Тиждень правових знань, приурочений до Дня захисту дітей, що проводився за ініціативи обласної юстиції.

            Цікаві ігри та конкурси, пізнавальні зустрічі зі спеціалістами-правниками, нові знання й позитивні емоції – це лише маленька частина пережитого за минулий тиждень.

            До проведення тижневого «правового марафону» долучились всі – від маленьких дошкільнят до людей поважного віку.

            Яскравою крапкою стала участь фахівців юстиції Сумщини у фестивалі «Я МАЮ ПРАВО!», що цьогоріч вперше проводився в місті Києві за ініціативи Міністертсва юстиції України.

            Тиждень видався надихаючий і корисний для всіх, хто долучився до його проведення.

 

#MinJust4U #ЯМП #МінЮст

 

 

 

СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ – 
ПРІОРИТЕТ В РОБОТІ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ
 
Фахівці юстиції Сумщини продовжують захищати інтереси працівників «Наумівського спиртзаводу», що на Краснопільщині.
            Напередодні, були проведені виконавчі дії в рамках виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати на користь 21 працівника загальною сумою боргу близько 186 тисяч гривень. На підприємстві було описано і арештовано майно, вартість якого згідно з експертною оцінкою склала майже 223 тисячі гривень.

            Нагадуємо, державні виконавці Краснопільщини в поточному році вже стягнули зароблені кошти на користь 35 працівників ДП «Наумівський спиртовий завод» у розмірі понад 310 тисяч гривень.

            Зазначаємо, що робота регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами на Сумщині лише набирає обертів.

На сьогодні спеціалісти юстиції Сумщини вже стягли 2,4 мільйони гривень на користь 161 працівника.

            Юстиція – відкрита для людей!

 

 

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #ПЕРЕМОГА

           

Краснопільський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління  юстиції у Сумській області повідомляє, що в ході проведення виконавчих дій, в рамках зведеного виконавчого провадження, щодо стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати з ДП «Наумівський спиртовий завод» на користь 21 працівника загальною сумою боргу 185984 грн. В підприємстві було описано та арештовано майно, а саме: 
-   ППЦ 9674 (напівпричіп цистерна небезп. -Е);
-   ППЦ 9674 (напівпричіп цистерна небезп. -Е) 02522СВ 1988 р.в.;
-   Напівприцеп підбирач ТП-Ф-45 (розукомплектований) 1991р.в.;
-   Пилорама стрічкова;
-   Кран-балка 1,5;
-   Борона дискова прицепна.
            Згідно експертної оцінки загальна вартість описаного майна складає – 220939 грн.
              На даний час призначені торги щодо його реалізації через ДП «СЕТАМ» на 04.06.2018.

 

Начальник  відділу                                                                      І.І. Придатко

 

 

Придатко (05459) 7 12 39

 

 

НА ОХТИРЩИНІ ДИТИНА-ІНВАЛІД ЗАВДЯКИ ЮСТИЦІЇ

ОТРИМАЛА АЛІМЕНТИ

 

Завжди вражають відсутністю людяності випадки безвідповідального ставлення батьків до обов’язку утримувати своїх дітей, тим більше, якщо це – дитина-інвалід.

Так, на Охтирщині батько тривалий час не сплачував аліменти в розмірі всього 250 гривень на місяць на утримання дитини-інваліда, не мав офіційного доходу та майна, в результаті чого утворилася заборгованість понад 15 тисяч гривень. Хоча, як було виявлено державними виконавцями, надбав власний бізнес за кордоном та нещодавно придбав елітне авто і квартиру. Крім того, таємно змінив місце проживання без повідомлення про це працівників державної виконавчої служби.

Позитивний результат не змусив себе чекати – оголошений у розшук автомобіль затримали при спробі перетину кордону разом з його власником. До всього, чоловікові ще й не вдалось таки зареєструватись в щойно придбаній квартирі.

Таким чином, завдяки діям державних виконавців та дієвим змінам у законодавстві, безвідповідальний батько змушений був неабияк понервувати та сплатити весь борг, який уникав сплачувати декілька років.

Одночасно, працівниками юстиції матері дитини-інваліда було роз’яснено право на звернення до суду щодо збільшення розміру аліментів відповідно до закону про посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів.

Варто зазначити, що на Сумщині у цьому році стягнуто на користь дітей більше 44 мільйонів гривень аліментів.

            Закон – один для всіх!

 

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

ЗА МАМУ Й ЗА ТАТА: НА ОХТИРЩИНІ РІДНИЙ ДІДУСЬ ОПІКУЄТЬСЯ ДВОМА ДІТЬМИ

 

Будь-які кошти не зможуть замінити дитині батьківської любові і тепла, проте, стягнення аліментів з недобросовісних батьків – це хоч і маленький, але шанс - забезпечити малечі потрібний розвиток і нормальне дитинство.

На Охтирщині замість батьків двома дітками опікується рідний дідусь, який всіма силами старається замінити малим тата й маму. І саме він намагається нагадати нерадивим батькові й матері про необхідність піклуватись про сина й доньку.

Не бажаючи неприємного розголосу, мати, яка ухилялася від сплати аліментів, покладених на неї судовим рішенням, одразу знайшла понад 30 тисяч гривень, як тільки отримала від державного виконавця постанови про її обмеження у праві виїзду за межі України, полюванні, користуванні зброєю і керуванні транспортними засобами. Нажаль, 4 постанови пробудили в жінці не совість, а лише страх осоромлення.

            Нагадуємо, Міністерством юстиції України ініційована друга хвиля законодавчого посилення відповідальності неплатників аліментів.

Серед новацій - додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною.

 

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

 

 500 ПАРА ОДРУЖИЛАСЬ В СУМАХ

 

В РАМКАХ ПРОЕКТУ «ШЛЮБ ЗА ДОБУ»

 

Вже майже півтора роки закохані з усієї Сумщини можуть пришвидшити узаконення своїх стосунків, скориставшись зручною послугою від Міністерства юстиції України «Шлюб за добу». І цифри говорять самі за себе.

Катерина і Олександр сьогодні стали 500-ю парою за допомогою зручного якісного сервісу. Спрощена процедура додає ще більше хвилювання в очікуванні бажаного і важливого таїнства в житті закоханих.

Юстиція Сумщини приєднується до привітань  і бажає ювілейній парі, щоб щаслива «кругла» цифра стала символічним початком красивої подружньої історії, яку будуть переповідати їхні діти та онуки.

Сервіс «Шлюб за добу» діє на Сумщині вже в трьох містах – Сумах, Тростянці і Ромнах.

 

#MinJust4U #МінЮст

 

 

 

 

Останнє оновлення ( 08.06.2018 10:44 )
 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«червня 2018»
ПВСЧПСН
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100