ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

IP Master
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
 
 
ПОШУК НА САЙТІ

 

НАШ РАЙОН

ПОСИЛАННЯ
Президент України
 
Про скликання 31 сесії районної ради 7 скликання

Image“Районна рада доводить до відома депутатів районної ради і населення, що відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” 19 квітня 2019 року о 10 годині відбудеться 31 сесія районної ради сьомого скликання.

Детальніше >>>
 
Юстиція інформує Версія для друку
01.06.2018 00:00

ImageКонсультує Міністр юстиції України Павло Петренко

ПРО ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДИТИНИ

Добрий день, Павле Дмитровичу! Влітку збираємося всією сім’єю вперше поїхати відпочивати за кордон. У мене й чоловіка паспорти є, але я чула, що треба ще й паспорт на дитину. Скажіть, чи треба його робити і куди звернутися?

Наталка Гетьман

Які закордонні паспорти зараз видають?

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

 

Куди звернутись оформлення закордонного паспорта?

           до територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби;

           до центрів надання адміністративних послуг;

           до державного підприємства «Документ»;

           до закордонної дипломатичної установи (у разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном).

В окремих випадках звернення можливе лише до територіального органу Державної міграційної служби.

           Втрата або викрадення паспорта, потреба в обміні під час перебування в Україні особи, яка постійно проживає за кордоном.

           Якщо особа не може пересуватися самостійно або потребує термінового лікування.

           Оформлення документів для виїзду на постійне проживання усиновленої дитини.

 

Які необхідно зібрати документи?

1.         Паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку);

2.         Свідоцтво про народження або документ, який підтверджує факт народження (якщо немає 14 років).

3.         Документ, який посвідчує особу законного представника, у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.

4.         Індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний код).

5.         Документи, які підтверджують сплату адміністративного збору.

6.         У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування.

При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище). Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

 

Хто може звернутись за оформленням паспорта для виїзду за кордон?

1.         Особа, яка досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2.         Особа, яка не досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети одного з батьків чи опікунів.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява має бути нотаріально засвідчена перед поданням.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина.

У разі оформлення паспорта дитини, меншої 16 років, яка проживає з одним із батьків, а місцезнаходження другого з батьків невідоме, необхідно подати оригінал або засвідчену копію одного з документів:

           свідоцтва про смерть другого з батьків;

           рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

           рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

           рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

           довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;

           оригінал витягу з реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька.

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

 

Скільки коштує оформлення паспорта для виїзду за кордон?

Залежить від строку виготовлення.

Не довше 20 днів – 557 грн 32 коп.

Не довше 7 днів – 810 грн 32 коп.

Не довше 3 днів (у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні чи смертю родича, який проживав за кордоном) – 810 грн 32 коп.

Вартість оформлення паспорта для виїзду за кордон в закордонній дипломатичній установі становить від 20 до 250 доларів США.

 

Де забрати готовий паспорт?

Видача паспорта здійснюється тим самим органом, який прийняв документи.

Для отримання паспорта для виїзду за кордон, пред’являється документ, що посвідчує особу.

Паспорт дитини до 12 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон дитині від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

 

Чи є якісь особливі моменти на які варто звернути увагу?

·        У випадку відсутності біометричного паспорта для виїзду за кордон дитині – громадянину України, необхідно оформити відповідну візу у представництві тієї країни, куди планується подорож.

З дітей віком до 18 років і дітей віком до 21 року, які перебувають на утриманні, плата за оброблення заяв про оформлення віз не стягується.

·        За наявності паспорта громадянина України або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Республікою Білорусь.

·        За наявності паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Турецькою Республікою.

 

Коли доведеться отримувати новий паспорт?

Паспорт для виїзду за кордон оформляється на 4 роки особам, які не досягли 16-річного віку, і на 10 років особам, які досягли 16-річного віку.

 

БЛАГОСЛОВЛЯЄ ПРАДАВНЯ СИЛА – ВЕСІЛЛЯ НА БІЛОПІЛЬЩИНІ ВІДБУЛОСЯ В ІСТОРИЧНОМУ МІСЦІ

 

Квітучий травень радує своїми кольорами. Білопінно квітнуть дерева, зелений океан розгортається аж до чистого неба. Цю травневу красу природи у суботу доповнили яскравим синім кольором - кольором вірності та нескінченого кохання - молодята Олександр та Влада, які вирішили одружитися у старовинному парку Білопілля. Тут, на місці древньослов’янського Вирського городища, тисячолітня історія зберігає дух попередніх поколінь.

Дуже приємно, що сьогодні пари вибирають для одруження історичні місця, пам’ятки історії та культури. Органи юстиції з радістю надають таку можливість. «Шлюб за добу» – комфортний сервіс, який обирають молоді пари, – наголошує Ірина Свистун. Сумщиною він рухається від обласного центру далі містами. І кожне місто має свої особливості. Сьогодні зручним сервісом «Шлюб за добу» можна скористатися не тільки в обласному центрі, а й містах Тростянець та Ромни.

 

#МінЮст #MinJust4U

  

ПРО ПРОТИДІЮ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

ГОВОРИЛИ В СУМСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

 

            Тиха читальна зала Сумської обласної наукової бібліотеки стала місцем для обговорення кричущої проблеми сучасності - «Як протидіяти домашньому насильству», а стоси книг навколо додали особливого шарму і серйозності зустрічі.

            Ініційований фахівцями юстиції Сумщини семінар за участі представників Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Суми, поліції, органів соціального захисту населення очікувано зібрав школярів, студентів, викладачів та громадськість.

Семінарський формат проведеного заходу видався не лише корисним, а й цікавим для його учасників.

Яка відповідальність за  домашнє насильство і що робити, якщо все ж піддались проявам жорстокості, – учасники зустрічі отримали інформаційні буклети з покроковими інструкціями. Особливо жваве обговорення викликали конкретні приклади реагування поліції на прояви домашнього насильства.

Спікери наголошували на тому, що мовчання – заохочує насильство і дає кривднику додаткову впевненість в його діях. Роздані наліпки з фіолетовими долоньками – нагадування про те, що завжди знайдуться люди, готові допомогти. Скажемо «НІ!» домашньому насильству!

Більше інформації за посиланням: http://pravo.minjust.gov.ua/

 

#СтопНасильство #MinJust4U #ЯМП! 

 
 

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ЛИПОВОДОЛИНЩИНИ

 

Продовжуючи реалізувати правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини надавали юридичні консультації представникам Липоводолинської районної організації ветеранів України.

Такі виїзди для юстиції вже стали традицією і мешканці Сумщини самостійно запрошують спеціалістів для надання фахової допомоги.

Найбільший інтерес у представників організації викликали питання щодо оформлення земельного паю, спадщини та переоформлення квартир.

Громадяни отримали вичерпні відповіді на свої питання, буклети з цікавою правовою інформацією та теплі емоції від спілкування з людьми, які щиро та професійно готові допомогти.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/.

 

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

 

 

ПРАВОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ

 ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ

 

            Мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги сьогодні завітала до жителів Калінінської та Московської сільських рад, що на Липоводолинщині.

Громадян цікавили питання оформлення спадщини, права власності на земельну ділянку, стягнення аліментів, узаконення самочинного будівництва, оформлення та перерахунок пенсії, а також призначення житлових субсидій на осінньо-зимовий період.

            Щоб отримати відповіді на хвилюючі правові питання від фахівців обласної юстиції, мешканці, не вагаючись, залишають домашні справи і поспішають до сільської ради. Це дуже приємна тенденція, адже наше завдання –надання дієвої допомоги кожному і зробити Україну сильною та захищеною правовою державою.    

            Юстиція – відкрита для людей!

 

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

 

Про оформлення спадкових прав на житловий будинок

 

 

 СИЛА ВІРИ І КОХАННЯ ТВОРЯТЬ ДИВА

 

Зворушливо і відповідально - фахівці органів реєстрації на Конотопщині з особливим трепетом виконували, здавалось, звичну роботу - одружували пару закоханих. Наречений Віталій за станом здоров’я не може ходити, тому спеціалісти юстиції радо провели виїзну реєстрацію шлюбу.

Він – щасливий поряд з чарівною нареченою, вона – щиро вірить в дива і свого коханого. З першого погляду на красуню Валентину стає зрозуміло, що така тендітна і водночас така сильна жінка буде надійною опорою і підтримкою для свого чоловіка і разом вони здолають всі життєві труднощі.

            Юстиція Сумщини щиро бажає молодятам, щоб їхній сімейний вогник був яскравим, затишним і з кожним роком розгорався все сильніше.

            Нагадуємо, на Сумщині працює пряма «гаряча» телефонна лінія  (0542) 66-19-42, зателефонувавши на яку можна також отримати консультації щодо реєстрації одруження, реєстрації переміщених осіб з територій, тимчасово непідконтрольних Україні, проставлення апостилю, отримання документів з-за кордону, нових сервісів Мін’юсту, зокрема, «Шлюб за добу», отримання свідоцтва у пологовому тощо.

Юстиція – відкрита для людей!  

 

#MinJust4U #МінЮст

 

‟НАМАЛЮЮ ТОБІ…„ НА СУМЩИНІ

ТИЖДЕНЬ ПРАВА РОЗПОЧАЛИ ВИСТАВКОЮ

 

            Завдяки талановитим діткам Сумщини напередодні Дня захисту дітей звично зелені стіни обласної юстиції «вибухнули» всіма кольорами веселки.

            Саме так, урочисто і яскраво в управлінні юстиції розпочали Тиждень права, організувавши виставку з робіт переможців та учасників обласного етапу Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Я маю право!».

«Дитячий погляд на серйозні речі безперечно вражає і дає змогу вкотре впевнитись, що з такими розумними й талановитими дітьми на Україну чекає успішне майбутнє», - зазначає перший заступник начальника управління Ірина Данильченко.

 

#МінЮст #MinJust4U 

             

 

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває: МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ

Скажіть будь-ласка, зараз багато говорять, що закони, якими захищають дітей, зроблять так, що за будь-які борги будуть арештовувати рахунки. Я приватна особа-підприємець, в мене є невеликий спірний борг за комуналку. Зараз ми з ним розбираємося. Чи можуть мені за нього арештувати рахунки і зупинити весь бізнес?

В’ячеслав Кирдей

 

Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

15 травня Верховна Рада підтримала у першому читанні другий пакет законів у рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває. Зміни роблять законодавство ще жорсткішим до боржників зі сплати аліментів, посилюють захист матеріального стану дитини та вводять систему стимулів для тих, хто дбає про найменших українців.

Основні новації прийнятих законопроектів:

-        Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу (в залежності від строку заборгованості).

-        Система автоматизованого арешту коштів осіб, які мають борги зі сплати аліментів.

-        Притягнення до кримінальної відповідальності громадян, які ухиляються від суспільно-корисних осіб.

-        Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.

-        Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.

-        Звільнення чиновників, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 12 місяців.

-        Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.

-        Застосування обмежень першого пакета до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

-        Збільшення рівня мінімального утримання дитини тим з батьків, хто не проживає з родиною.

-        Пільги та преференції для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції.

-        Фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.

За що будуть арештовувати кошти?

Одразу після голосування почали з’являтися міфи, покликані залякати громадян, показати запропоновані новели у невигідному світлі та зробити усе можливе, щоб ініціативи, спрямовані на захист дітей, не були прийняті.

Хочу наголосити, що ніяких інших цілей, окрім захисту прав найменших українців, які залишилися без повноцінної фінансової батьківської підтримки, ми не переслідуємо. А всі ті міфи, які поширюють наші опоненти і горе-батьки, які не бажають платити аліментів власним дітям, є вигадкою. Вони не мають нічого спільного з реальністю.

Одним із найбільш поширених міфів якраз є те, що, мовляв, одним із законопроектів передбачене блокування коштів на рахунках одного з батьків, яке застосовуватиметься за наявності будь-яких боргів.

Що ж говорить законопроект насправді? Автоматизований арешт коштів боржника передбачений лише у випадку боргів зі сплати аліментів. Жодних інших варіантів прийняті документи не передбачають.

 

Які ще міфи розповсюджуються?

Чого тільки не вигадують боржники, щоб не платити дітям. Серед поширених міфів також те, що законом санкції застосовуються лише до чоловіків для їхнього «переслідування та залякування».

Це так само неправда, адже передбачені санкції застосовуються до всіх боржників з виплати аліментів – чоловіків та жінок – в однаковій мірі. Жодного поділу за ознакою статі ми не допускатимемо.

Ще один міф: збільшення мінімального розміру аліментів призведе до їхнього нецільового використання.

Перш за все, прошу звернути увагу на те, що цільове використання сплачених аліментів на сьогодні перевіряється органом опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою відповідно до статті 186 Сімейного кодексу.

Ми пропонуємо вдосконалити цю статтю та прописати ще чіткіший порядок перевірки органом опіки та піклування цільового використання сплачених аліментів.

З іншого боку, ми пропонуємо підняти мінімальну суму аліментів. Нині це близько 900 гривень. Думаю, всі були в магазині й бачили скільки коштує їжа, скільки коштують іграшки та одежа для дітей, скільки треба витратити, щоб купити дитині книжки та шкільне приладдя. Невже комусь може прийти в голову, що з такими цінами можна дуже збагатитися за 900 гривень.

Ще одна брехня – в тюрму саджатимуть всіх розлучених батьків, навіть добросовісних платників. Це ще одна нісенітниця, адже кримінальна відповідальність застосовуватиметься лише до батьків – чоловіка або жінки – які злісно ухиляються від суспільно-корисних робіт.

Мабуть найбільш смішний і безглуздий міф – передбачені законопроектом санкції призведуть до зменшення кількості українців, які бажають укласти шлюб та створити повноцінну родину. Навіть не знаю, яким чином це пов’язане. Єдине, що можу сказати, передбачені санкції забезпечать більш відповідальне ставлення до батьківства  та інституту сім’ї.

Ще один розповсюджений міф – виїзд дитини за кордон строком до 1 місяця без дозволу боржника сприятиме протиправному вивезенню дитини за межі країни. Насправді ж статистика свідчить: викрадення дітей та вивезення їх за кордон – край рідкісне явище. За 10 років Міністерством юстиції направлено 153 заяви про повернення дитини в Україну. Це – 15 випадків щороку або 1 випадок за місяць.

Ця норма навпаки має істотні позитиви: сотні тисяч дітей, які проживають в неповних сім’ях, зможуть безперешкодно їздити на оздоровлення, змагання, відпочинок, а другий з батьків зможе уникнути шантажу та маніпуляцій.

ОБМЕЖУВАЛЬНІ ПОСТАНОВИ СПРАЦЮВАЛИ: БІЛЬШЕ 47000 ГРИВЕНЬ НАДІЙШЛИ ДИТИНІ

Сплатити борги по аліментах у розмірі понад 47 тисяч гривень  батька на Ямпільщині примусили нововведення до закону #ЧужихДітейНеБуває, а саме винесення постанов про обмеження боржника у праві виїзду за межі України, керування транспортним засобом та обмеження у праві полювання.

Виявилося, що ініціатива Мінюсту, який заявив суспільству #ЧужихДітейНеБуває, реалізована у змінах до закону, працює ефективно і дієво: сотні тисяч дітей нарешті отримали від батьків фінансове забезпечення.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

   

 

СИНИ І ДОНЬКИ ДОЧЕКАЛИСЬ КОШТІВ ВІД БАТЬКІВ

НА ГЛУХІВЩИНІ

 

Спеціалісти юстиції Глухівщини продовжують дієво працювати, застосовуючи норми закону #ЧужихДітейНеБуває. Завдяки новим, і як показує реальність, ефективним методам впливу на боржників по аліментах, діти отримують кошти від нерадивих батьків.

Майже 48 тисяч гривень заборгував доньці Інні та сину Івану  батько, який постійно уникав виконання цього обов’язку. Державні виконавці виявили, що на нього зареєстровано  транспортний засіб. Його й оголосили в розшук, а коли працівники поліції поставили авто на штрафмайданчик, батько сплатив борг у повному обсязі.

Не менш ефективно спрацьовує й постанова про обмеження виїзду за межі України. Завдяки їй отримали належні їм кошти  від батька донька Катерина та син Назарій – у сумі майже 23 тисячі гривень.

Ще одній неповнолітній Катеринці оголошений державними виконавцями в розшук транспортний засіб батька теж приніс сплату  майже 11- тисячної заборгованості зі сплати аліментів.

Органи юстиції продовжують впливати на батьків-боржників, щоденною роботою виконуючи закон #ЧужихДітейНеБуває.

 

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

БАТЬКІВСЬКИЙ БОРГ НАКОПИЧУВАВСЯ 15 РОКІВ.

ТЕПЕР ЙОГО СПЛАЧЕНО

 

З часу винесення рішення суду про сплату аліментів у 2003 році батько на Великописарівщині і не думав платити рідній дитині. Офіційно він не працював, майна не мав – так і тяглися ці довгі 15 років, виростала дитина, а борг збільшився до  понад 46 тисяч тисяч гривень.

Коли запрацювали нові механізми впливу на аліментників-боржників, державними виконавцями було винесено 4 постанови про встановлення обмежень та рішенням Великописарівського районного суду боржника притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт. Як тільки безвідповідальному батьку вручили направлення на суспільно-корисні роботи у Кириківській сільській раді, він спохватився і сплатив всю суму боргу рідній дитині.

Отже, зміни до закону #ЧужихДітейНеБуває – працюють, захищаючи право дітей на фінансове забезпечення.

Нагадаємо, що Міністерством юстиції ініційована друга хвиля законодавчого посилення відповідальності неплатників аліментів.

Серед новацій - додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

             «Я МАЮ ПРАВО!» НА КОНЦЕРТІ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ

 

ЮНИХ ВОКАЛІСТІВ

 

В рамках Тижня права, приуроченого до Дня захисту дітей, фахівці юстиції Сумщини сьогодні долучились до десятого щорічного концерту класичної музики «Майбутнє Є!» в обласній філармонії, організувавши в холі правоосвітній флешмоб. В концерті взяли участь юні вокалісти та музиканти зі спеціалізованих шкіл всієї області.

            Здавалось би, класична музика і право зовсім не пов’язані. Проте, це думка хибна, адже з гарним музичним смаком і культурним особистісним розвитком нерозривно переплітається гостра необхідність правового виховання молодого покоління та формування його правової культури.

            Акція очікувано викликала непідробний інтерес учасників та гостей музичного дійства. Так би мовити, поєднали приємне з корисним. Юні музиканти отримали «Пам’ятки для дітей», їхні батьки - «Пам’ятки для батьків», а гості дізнались «Як протидіяти домашньому насильству?».

            Проект «Я МАЮ ПРАВО!» має на меті реформувати правову свідомість кожного громадянина, щоб забезпечити сталий розвиток України як успішної сучасної демократичної держави.

 

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! 

 

        

 

            «Я МАЮ ПРАВО!» НА КОНЦЕРТІ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ

ЮНИХ ВОКАЛІСТІВ

 

В рамках Тижня права, приуроченого до Дня захисту дітей, фахівці юстиції Сумщини сьогодні долучились до десятого щорічного концерту класичної музики «Майбутнє Є!» в обласній філармонії, організувавши в холі правоосвітній флешмоб. В концерті взяли участь юні вокалісти та музиканти зі спеціалізованих шкіл всієї області.

            Здавалось би, класична музика і право зовсім не пов’язані. Проте, це думка хибна, адже з гарним музичним смаком і культурним особистісним розвитком нерозривно переплітається гостра необхідність правового виховання молодого покоління та формування його правової культури.

            Акція очікувано викликала непідробний інтерес учасників та гостей музичного дійства. Так би мовити, поєднали приємне з корисним. Юні музиканти отримали «Пам’ятки для дітей», їхні батьки - «Пам’ятки для батьків», а гості дізнались «Як протидіяти домашньому насильству?».

            Проект «Я МАЮ ПРАВО!» має на меті реформувати правову свідомість кожного громадянина, щоб забезпечити сталий розвиток України як успішної сучасної демократичної держави.

 

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! 

 

 

ОБМЕЖЕННЯ СПОНУКАЛИ

ЧОЛОВІКА З ОХТИРЩИНИ СПЛАТИТИ АЛІМЕНТИ

 

Закон #ЧужихДітейНеБуває – це дієвий механізм впливу на недобросовісних батьків, який не лише карає за несплату аліментів, а й ефективно попереджає повторення подібної ситуації.

Батько-боржник з Охтирщини з якихось причин ігнорував свої батьківські обов’язки, тому не дивно, що утворилась заборгованість у сумі понад 70 тисяч гривень.

            Роз’яснення державних виконавців про можливі обмеження переконали чоловіка сплатити аліментну заборгованість у повному обсязі. Небажання бути осоромленим і бачити своє ім’я в реєстрі боржників очікувано виявилось сильнішим.

Збільшення законодавчого тиску на горе-батьків – ефективний урок для тих, хто вирішив економити на власних дітях.

            Нагадаємо, що Міністерством юстиції ініційована друга хвиля законодавчого посилення відповідальності неплатників аліментів.

Серед новацій - додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною.

 

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

ДИТЯЧИМИ ВУСТАМИ: «ПРАВО – ЦЕ ТЕ,

ЩО НЕ МОЖНА ПОРУШУВАТИ!»

 

Допитливі погляди і маленькі ручки, які стрімко тягнуться догори, щоб впевнено відповісти на питання від дорослих гостей: «Право – це те, що не можна порушувати…» - фахівці юстиції Сумщини завітали в рамках Тижня правових знань, приуроченого до Дня захисту дітей до дитячого садочка «Ромашка».

Дошкільнята в ігровій формі дізнались про права і обов’язки дитини, кольоровими олівцями «оживили» тематичні малюнки і отримали за старання різнобарвні кульки.

Зустріч пройшла легко і невимушено, залишила яскраві емоції та чудові фотографії.

До проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Сумщині долучаються й найменші, проте, розумні й перспективні громадяни нашої країни.

 

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! 

 

 

 БРАТ І СЕСТРА ВИРІШИЛИ ЖИТЛОВИЙ КОНФЛІКТ

ЗАВДЯКИ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ

 

Часом, найрідніші люди вирішують спори як закляті вороги – в Сумах рідні брат і сестра не змогли мирно порозумітися щодо сумісного проживання в одній квартирі, відтак, у справу були змушені втрутитись державні виконавці.

            Разом з рішенням суду про поновлення права проживання у квартирі чоловік отримав надію на повернення свого права користування спільною сумісною власністю.

            Після того, як державним виконавцем було вжито всіх заходів примусового виконання, винесено постанову про накладення штрафу та попереджено про кримінальну відповідальність та за невиконання законних вимог державного виконавця, перешкоди у виконанні рішення суду мусили зникнути.

            За 5 місяців поточного року за участі державних виконавців юстиції Сумщини було розв’язано 8 конфліктів житлового характеру щодо вселення та виселення.

            Знаю! Дію! Захищаю!

 

#МінЮст #MinJust4U 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

Останнє оновлення ( 01.06.2018 08:59 )
 
< Попер.   Слід. >
 

 Голова конотопської районної ради 

 ГОЛОВА КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

БОЯРЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«червня 2018»
ПВСЧПСН
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
- Інформація управління статистики у Конотопському районі
- Юстиція інформує
- Таке тендітне і радісне свято дитинства!
СТАТИСТИКА

free counters

 
 
 
 
завантаження...
 

 

 
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ РАДИ
НОВИНИ В УКРАЇНІ
завантаження...

     
 
Copyright ©  2009 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  

DEVELOPED by IP MASTER 

 
 
home contact search contact search
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100